SākumsMūsu skolā viesojās Mārtiņš Geida

Partneri

 

 

 

 e-klase.lv

Jaunumi

Mūsu skolā viesojās Mārtiņš Geida

10.janvārī  projekta “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” Nr.8.3.5.0/16/I/001   ietvaros  mūsu skolā  viesojās Mārtiņš Geida Mg. Edu., ar specializāciju karjeras konsultēšanā.

Viņš piedāvāja nodarbību 11. klases skolēniem  ar paša izstrādāto metodiku “DoRunDar”.  Ar mērķi- pašnovērtējuma veikšana un izvērtēšana atbilstoši mainīgajiem darba tirgus apstākļiem; darba (profesiju) pasaules iepazīšana.

Izvēles veikšana notiek trijos līmeņos:

Domā – vispirms nāk doma un ideja kā izvēle. Lai darbība būtu sekmīga, veiksmīga un panākumiem bagāta, idejai jābūt noturīgai, jāattīsta iekšējie resursi, domām jābūt sakoncentrētām, lai iecerētais īstenotos un tad seko nākamais solis. Vingrinājumi domu spēka attīstīšanai: uzmanība, vērība, koncentrēšanās.

Runā – sadarbība ar citiem cilvēkiem – „viena galva gudra, divas vēl gudrākas, n... pavisam labi”, viens cilvēks nevar visu aptvert, tāpēc šajā posmā vēršas pie apkārtējiem cilvēkiem, situācijas attīstība un norises gaita parāda virzienu, kurā labvēlīgāk virzīties savu nodomu īstenošanā. Izmantojamās metodes: prāta vētra, SVID analīze, cilvēks izvērtē savas idejas;

Dari – tikai pēc rūpīgas izvēles veikšanas var uzsākt darbību pēc principa „septiņas reizes nomēri, vienu reizi nogriez” .Kur ved izvēles, ja izvēļu veikšanā izmanto nepilnīgas lēmumu pieņemšanas shēmas: Domā – Runā; Runā – Dari; Domā – Dari.

Nodarbības pirmajā daļā skolēni noklausījās atraktīvu paskaidrojumu par metodikas būtību un pielietojamību dzīves situācijās un karjeras izvēlē.   Ieinteresēti un iedvesmoti jaunieši   ar prieku praktiski darbojas  nodarbībā .

Lai uzlabotu tīmekļa vietnes kvalitāti, ir izmantotas sīkdatnes.

Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu glabāšanai jūsū ierīcē.

Piekrītu