SākumsKarjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs

Partneri

 

 

 

 e-klase.lv

Jaunumi

Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs

  1. novembrī 10.klase skolēni apmeklēja Ministru kabinetā izstādi “ Latvijas valdībai 100”, kurā atspoguļota informācija par Latvijas valdības veidošanās vēsturi, tās darbu un būtiskākajiem lēmumiem laikā, kad valsts tika nodibināta un arī pēc neatkarības atgūšanas 1990. gadā. Apmeklējuma laikā jaunieši iepazina  un apskatīja Zaļo zāli un preses konferenču telpu, Ministru prezidenta diplomātisko dāvanu skapi, Viesu salonu un Ministru prezidentu zāli, bibliotēku, kā arī uzzināja par darba specifiku .

 

 

No 8.līdz 12.oktobrim skolā notika karjeras nedēļa.

 

Karjeras nedēļas tēma “Tavs karjeras skrejceļš’ Skolēni izzināja savu personību, prasmes ,intereses un iespējas. Pēc tam meklēja savu sapņu profesiju. Karjeras nedēļas laikā notika dažādas diskusijas ar skolēniem par nepieciešamajām prasmēm , izvēloties profesiju. Skolēni tikšanās laikā uzzināja  dažādu veiksmju un neveiksmju stāstus no profesiju pārstāvjiem. Nedēļas laikā tika novadītas Swedbank mācību stunda “Dzīvei gatavs.’(11.un 12.klasē), 9.klases skolēni iepazinās ar profesiju daudzveidīgo pasauli, 3.klases skolēni tikās ar Ilgu Reiznieci un uzzināja ar ko nodarbojas mūziķis , kādas prasmes ir vajadzīgas šai profesijai.7.klases skolēni prezentēja savas sapņu profesijas  un nedēļas noslēgumā izveidoja filmu par žurnālista profesiju.

 9.12.klases skolēni tikās ar Latvijas televīzijas un radio žurnālistu ,pasākumu moderatoru , 3x3 nometņu rīkotāju un augstskolas pasniedzēju Ansi Bogustovu. Ansis Bogustovs pastāstīja jauniešiem par savu karjeras ceļu, tās pozitīvajām un arī negatīvajām pusēm. Šī tikšanās notika pozitīvā gaisotnē ,jo žurnālists komunicēja ar atvērtu sirdi un prātu. Viņš jauniešus uzrunāja, ieklausījās , iztaujāja un kopīgi meklēja atbildes. Viņš saka-“ Žurnālista darbs ir unikāls. Jā, tu iztukšojies, jā, tevi nolieto, citam tu ar savu specifisko runas veidu vai orālo nesaturēšanu esi apnicis, bet vecaistēvs, kurš jau ir aizsaulē, vienmēr teica – Ansi, krutākā lieta pasaulē ir ceļojums.”

 

 

 

28.septembrī 10.klases skolēni devās ekskursijā uz Latvijas Valsts parlamentu- Saeimu. Skolēni tikās ar 12. Saeimas deputātu, juristu , KNAB biroja priekšnieku Alekseju Loskutovu.  Jaunieši uzzināja, kā darbojas Saeima, kas vada Saeimas darbu, kā tiek ievēlētas komisijas, kā tiek organizēts darbs, cik liela atbildība ir deputātam, lemjot par valsts svarīgiem jautājumiem- budžeta pieņemšanu, tās kontroles funkcijām, amatpersonu apstiprināšana, starptautisku līguma apstiprināšana u.c..

 

 

Palīgs audzinātājiem-metodiskie materiāli

 Materiāli izmantojami darbam ar tēmām “Kā iepazīt sevi” un “Kā intervēt darba devēju”. Materiālu paketē ietilpst prezentācija, paskaidrojošais materiāls skolotājam un izdales materiāli dalībniekiem. Katrā tēmā sagatavoti atsevišķi materiāli darbam ar 5.-7., 8.-9., 10.-12.klases skolēniem un vecākiem.

  • Latvijas Universitātes Karjeras centrā

www.karjera.lu.lv/studentiem/konsultacijas/individuala-konsultacija/

  • Rīgas Stradiņa universitātes Karjeras centrā

www.rsu.lv/karjeras-centrs/skoleniem

  • pie Latvijas karjeras attīstības atbalsta asociācijas biedriem

http://lkaaa.lv/node/147

 

Lai uzlabotu tīmekļa vietnes kvalitāti, ir izmantotas sīkdatnes.

Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu glabāšanai jūsū ierīcē.

Piekrītu