SākumsAtklātā stunda latviešu valodā un literatūrā... oranžā bibliotēkā!

Partneri

 

 

 

 e-klase.lv

Jaunumi

Atklātā stunda latviešu valodā un literatūrā... oranžā bibliotēkā!

2017.gada 10.martā 8.klasē notika atklātā stunda latviešu valodā un literatūrā mājas lasīšanā....

Stundas tēma ”Mīļāka drauga man nav kā grāmata.’ Stundas mērķis - sekmēt spēju literatūru uztvert kā vārda mākslu, attīstīt skolēna lasīšanas intereses ,tēlaino domāšanu. Mājās skolēni sagatavo dāvanu ”Grāmatu varonis papīra somā. ’ Skolēni sagatavo 3 minūšu stāstījumu, akcentējot romāna varoni: • Maisiņā tiek ieliktas 5 lietas, kas raksturo/atklāj varoni vai viņa nozīmi grāmatas problēmu risināšanā, stāstot atklāj, kā šīs 5 lietas ar varoni saistās; • veido stāstījumu, atklājot-kas varonim galvā(ko un par ko domā); • Kas varonim sirdī(ko un kāpēc mīl); • Kas varonim zem kājām(kāda dzīves pārliecība-pamats); • Par ko varonis balsotu ar abām rokām. Skolēni maisiņu noformē-vienā pusē vizualizējot galveno varoni un rakstura īpašības, otrā pusē –uzrakstot atziņas, ko guvi grāmatas lasīšanas laikā. Ierodoties uz dzimšanas dienas svinībām , skolēni saņem galda kartes, uz kurām ir uzrakstīts kārtas numurs, kā pasniegt dāvanu gaviļniekam. Svētku tortē ir paslēpti jautājumi lasītājam , uz kuru viņam jāatbild. Svētki notika labā atmosfērā, jo skolēni bija pārdomājuši uzstāšanos. Viss noritēja raiti, interesanti. Mēs ieguvām patiesu baudu, klausoties skolēnu stāstītajā. Svētku viesi tika iepazīstināti ar piedzīvojumiem no dažādām grāmatām: “Langerūdas bērni”, “Pils no gliemežvākiem’, “Ja es palieku”, “Sirmgalvis un jūra’, “Bada spēles”, “Es ,mani draugi un heroīns’ u.c.

Lai uzlabotu tīmekļa vietnes kvalitāti, ir izmantotas sīkdatnes.

Turpinot izmantot šo vietni, jūs piekrītat sīkdatņu glabāšanai jūsū ierīcē.

Piekrītu