Sākums

e-klase.lv

Izglītības iestāžu darbinieku vakcinācija - mācību satura apguve drošā vidē klātienē

Video 1 - https://www.youtube.com/watch?v=i1RZZ2WVgI0

Video 2 - https://www.youtube.com/watch?v=6DdFnWqkbsM

Tikai pāris soļu, lai būtu drošs, vakcinētos un klātienē kopīgi darītu darbu: mācītu, vadītu treniņnodarbības vai interešu izglītības pulciņus.

• Izvērtē, ka vakcinācija ir labākais veids, kā iegūt imunitāti pret slimībām, salīdzinājumā ar imunitāti, kas iegūta, saslimstot ar šo slimību.
  • Zini, ka ar Pfizer-BioNTech vakcīnu vakcinēties drīkst no 12 gadu vecuma, savukārt ar Moderna un AstraZeneca "Vaxzevria" un Janssenvakcīnām –  no 18 gadu vecuma.
  • Piesakies vakcinācijai lv, pa tālruni 8989, pie ģimenes ārsta vai ārstniecības iestādē.
  • Apzinies, ka pēc vakcīnas iespējami simptomi, radot īslaicīgas neērtības sajūtas.
  • Iegaumē, ka starp pirmo un otro vakcīnas devu ar Pfizer-BioNTech vakcīnai “Comirnaty” jābūt vismaz 21 dienai, ar Moderna – vismaz 28 dienai, ar AstraZeneca “Vaxzevria” – 9-12 nedēļām, taču Janssen vakcīnai nepieciešama tikai viena deva.
  • Izmanto to, ka digitālo Covid-19 sertifikātu par vakcināciju var izveidot tīmekļvietnē covid19sertifikats.lv vai saņemt klātienē kādā no 93 valsts pārvaldes vienotajiem klientu apkalpošanas centriem.

Brīvprātīga vakcinēšanās pret Covid-19 ir droša iespēja sevi pasargāt no simptomātiskas saslimšanas ar vīrusu. Līdz ar to tas ir vienīgais reālais solis pretī iespējai atgriezties dzīves ritmā, kāds bija pirms pandēmijas!

Uzņemšana vidusskolā

Saskaņā ar Rīgas domes 24.02.2021. lēmumu Nr.385 „Par Rīgas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanas pasākumiem 2021.gadā” līdz 31.08.2021. tiks reorganizētas Rīgas 61.vidusskola un Rīgas 53. vidusskola, tās apvienojot un ar 01.09.2021. izveidojot jaunu vispārējās vidējās izglītības iestādi – Rīgas Arkādijas vidusskola.

Lai iestātos Rīgas Arkādijas vidusskolā 10. klasē šogad iestājpārbaudījumi nav jākārto, bet jāuzrāda apliecība par pamatizglītību.

Dokumentu pieņemšana no 11.06.2021. Vēlams iepriekš pieteikties pa tālr.67615098

“Augstskolu atvērtās durvis 2021”

15.aprīlī no plkst. 14:00 šeit: https://events.tiesraides.lv/skola2021 notiks virtuāls analogs ikgadējai izglītības izstādei “SKOLA”, kur Rīgas vispārizglītojošo skolu vienpadsmito un divpadsmito klašu audzēkņi tiek aicināti iegūt aktuālāko informāciju par mācību iespējām desmit dažādās Latvijas augstskolās.

Tiešsaistes pasākumā piedalīsies 10 Latvijas augstskolas: Rīgas Tehniskā Universitāte, Latvijas Universitāte, Rīgas Stradiņa Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības Universitāte, Vidzemes Augstskola, Latvijas Kultūras Akadēmija, Banku Augstskola, RTU Rīgas Biznesa skola, Biznesa, mākslas un tehnoloģiju Augstskola “RISEBA” un Latvijas Sporta pedagoģijas Akadēmija, prezentējot 2021./2022. mācību gada studiju programmas, informējot par uzņemšanas noteikumiem, budžeta vietām, un sniedzot atbildes uz to, cik tās ir gatavas globālajai pasaules transformācijai un izaicinājumiem, kas ar to saistās,

• Plkst 14:00 paredzēta pasākuma atklāšana un biedrības “Jauniešu akadēmija „Pacelt Pasauli”” dibinātājas un vadītājas Daces Briedes – Zālītes uzruna jauniešiem
  • Augstskolu pārstāvju uzrunas skolēniem un pasākuma vadītāja Oskars Lepera (Rīgas Kultūras vidusskolas retorikas skolotājs, pasniedzējs, Radio Star FM Dj, pasākumu vadītājs) ZOOM diskusijas ar katru no 10 augstskolām
  • Erudīcijas spēle, kurā aicināsim ikvienu atbildēt uz izklaidējošiem un interesantiem jautājumiem un laimēt balvas no augstskolām
  • No plkst. 15:20 - detalizētas augstskolu prezentācijas ZOOM istabās (linki un paroles istabām tiks publicētas tiešraides laikā), kur augstskolu pārstāvji tiksies ar jauniešiem tuvplānā

Pasākumu organizē Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments Eiropas Sociālā fonda finansētā projekta Nr. 8.3.5.0/16/I/001 “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” (PVS ID 3713) ietvaros.

Pasākuma realizāciju nodrošina pilna servisa pasākumu aģentūra Labdako Events www.facebook.com/LabdakoEvents

PAR MĀCĪBU PROCESA ĪSTENOŠANU 12.KLASE

Pamatojoties uz  2021.gada 5.marta grozījumiem Ministru kabineta rīkojumā Nr. 655 “Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu un 2021.gada 1.aprīlī grozījumiem noteikumos Nr.360 “Epidemioloģiskās drošības pasākumi Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai”:

1. Noteikt, ka  12. klašu skolēni no 14.04.2021 atsāk mācības divas reizes nedēļa klātienē saskaņā ar mācību priekšmetu sarakstu, stingri ievērojot drošības pasākumus.

Par mācību procesa īstenošanu 1.-4. klases

Pamatojoties uz 2021. gada 7. janvārī Ministru kabineta rīkojumu Nr. 4 “Par Grozījumi Ministru kabineta 2020. gada 6. novembra rīkojumā Nr. 655 "Par ārkārtējās situācijas izsludināšanu”:

1. Noteikt, ka 1.-4. klases izglītojamie atsāk mācības attālināti no 2021.gada 25.janvāra.